SkyIsTheLimit

Forum poświecone szkoleniu strategii pokerowej. Granie odbywa się wyłącznie na play money.

Ogłoszenie


#1 2014-02-18 20:41:11

soco

Elitarny użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-24
Posty: 136
Punktów :   

??

Opisze 2 wersje jednej reki, jakie sa Wasze odczucia do kazdej z sytuacji?

1) macie jakakolwiek pp na SB np 77
UTG limp  MP cc  BU cc Wy izolujecie do x
F 7JQtt gracie cb, dostajecie raise i sie stackujecie z BU, villain pokazal

Spoiler:

seta Q

2) UTG limp  MP cc  BU iso  Wy cc
F 7QJtt  BU cb, Wy raise/SO, villain pokazal

Spoiler:

seta Q

Jak reagujecie na kazda z tych sytuacji?

Ostatnio edytowany przez soco (2014-02-18 20:42:41)

Offline

 

#2 2014-02-19 18:59:08

Nastoprocent

Ekspert

Zarejestrowany: 2013-03-30
Posty: 494
Punktów :   

Re: ??

Ciekawy watek. W pierwszym przypadku jestem mocno zaskoczony, ale nie zmienia to mojego spojrzenia na ogolny wynik, w przypadku drugiej sytuacji praktycznie jest to samo rozdanie, zwykly cooler. Rozne rzeczy juz w pokerze widzialem, nie wiem czy jeszcze jest w stanie mnie cos zaskoczyc. Kiedys na everescie na nl5 udalo mi sie przegrac AA z 7-9 razy z rzedu, w dwoch sesjach, to byl dopiero bol dupy, teraz juz skupiam sie tylko na poprawnosci zagrania.

Offline

 

#3 2014-02-20 00:23:55

czaronster

Weteran

Zarejestrowany: 2013-12-19
Posty: 236
Punktów :   

Re: ??

Generalnie mnie nie rusza taki badbeat/cooler - tzn zrobię czasem kwaśną minę itp, ale wmawiam sobie że jest to częścią tej gry i po chwili gram dalej. Przeżyłem już dziesiątki takich sytuacji i jestem przyzwyczajony. Na pewno staram się wyciągać wnioski z tego spotu i dostosować się do zaistniałej sytuacji. W tym celu zapisuję notatkę - że typek limpuje premium -> dzięki temu ma słabszy izolating range (i podejrzewam że open raise też) = daje mu mniej kredytu na te zagrania w przyszłości. A robię tak dlatego, ponieważ alternatywą jest zwyzywanie gościa na czacie, wyłączenie stolików, zniszczenie myszki, spazzowanie itp - co mi to daje pozytywnego?

Jestem w stanie się zdenerwować tylko wtedy jeżeli wiem że sam źle zagrałem.

Ostatnio edytowany przez czaronster (2014-02-20 00:25:36)

Offline

 

#4 2014-02-20 16:42:23

soco

Elitarny użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-24
Posty: 136
Punktów :   

Re: ??

dzieki chlopaki za opinie, troche zle sie wyrazilem
czy obie te rece sie dla Was czyms roznia?
ostatnio mialem akcje jak w pierwszej rece i sie wkurwilem na to ze gosciu mi limpuje QQ i ze sie nadzialem takie tam ale pozniej jak pomyslalem o tej rece to ona niczym sie nie roznila od drugiej reki bo czy on limpowal czy by raisowal to ja i tak bym znalazl sie na F i sie zestackowal

Offline

 

#5 2014-02-20 19:47:56

quake

Administrator

Zarejestrowany: 2013-03-11
Posty: 635
Punktów :   

Re: ??

Ciekawy temat, dobrze byłoby ruszyć ten dział. W obydwu przypadkach moje odczucia są takie same - jest to rozdanie z którego nie ma ucieczki, bez wątpliwości chętnie stackuję się na F, a to, że gość ma wyższego seta - trudno cooler, takie rzeczy się zdarzały, zdarzają i będą zdarzać. Nie jestem zbytnio zaskoczony, bo nie takie rzeczy widziałem, zmartwiony też nie, bo ewidentnie można wykorzystać tego leaka, jeśli nie ma ucieczki z tego rozdania to czym miałbym się martwić, przecież nie popełniłem błędu gram swoje. Nic sobie nie mam do zarzucenia, więc dlaczego miałbym się denerwować, psuć sobie dobry humor, przecież o to w pokerze imo przede wszystkim chodzi, żeby podejmować jak najlepsze decyzje. To jest mój cel, a efekt będzie taki, że będę się wspinał po limitach, szybciej lub wolniej i będę wygrywającym graczem. Przecież gracz, który limpował QQ może:
1) być rekreacyjnym graczem, który nie potrafi grać w pokera
2) mógł pomylić raise z callem
3) mógł być pijany
4) mógł być zajęty czym innym
5) może nie lubi podbijać, bo wiąże się to z ryzykiem, a ryzyko wiąże się z możliwością utraty pieniędzy
6) nie uznał tej ręki za wystarczająco silną, żeby podbić.
Jak widzisz, każdy ma inną motywację, inne powody, inna strategię, inne umiejętności, inaczej widzi tę grę. Czemu chcesz się denerwować dlatego, że ktoś w tym wszystkim różni się od Ciebie? Oczywiście rada czaronstera, żeby od razu zrobić notatkę jest jak najbardziej na miejscu ponieważ zyskujemy w ten sposób cenną informację i daje w pewnym sensie - tak jak uziemienie od pioruna - spokój, że już po wszystkim, że Ty zrobiłeś wszystko jak należy, a to jest bardzo ważne.

Offline

 

#6 2014-02-20 22:03:34

czaronster

Weteran

Zarejestrowany: 2013-12-19
Posty: 236
Punktów :   

Re: ??

soco napisał:

dzieki chlopaki za opinie, troche zle sie wyrazilem
czy obie te rece sie dla Was czyms roznia?
ostatnio mialem akcje jak w pierwszej rece i sie wkurwilem na to ze gosciu mi limpuje QQ i ze sie nadzialem takie tam ale pozniej jak pomyslalem o tej rece to ona niczym sie nie roznila od drugiej reki bo czy on limpowal czy by raisowal to ja i tak bym znalazl sie na F i sie zestackowal

Taka myśl:

Zauważ, że poprzez jego słabe rozgrywanie premium hands możesz całkiem fajnie się obłowić. On limpując QQ pozwala marginalnym układom zobaczyć flopa, trafić silny układ i połamać te jego monstery, od których łatwo się nie odklei. Postaraj sobie przypomnieć ile razy dostałeś taki prezent i zastanów się czy to Ciebie powinno dalej tak samo denerwować

Swieżutki przykład z wczoraj:
http://weaktight.com/6503169

I ręka wszech czasów, nigdy tego nie zapomnę (nl5 Everest 2011r)
http://weaktight.com/6503230

Offline

 

#7 2014-02-22 09:39:55

Nastoprocent

Ekspert

Zarejestrowany: 2013-03-30
Posty: 494
Punktów :   

Re: ??

hahaha nh Pawel ; p

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.harab-serapel.pun.pl www.darkbleach.pun.pl www.narutofungraforum.pun.pl www.centrum-sonyericsson.pun.pl www.teampoland.pun.pl