SkyIsTheLimit

Forum poświecone szkoleniu strategii pokerowej. Granie odbywa się wyłącznie na play money.

Ogłoszenie


#1 2014-08-14 11:03:11

quake

Administrator

Zarejestrowany: 2013-03-11
Posty: 635
Punktów :   

WSTĘP

Pozwolę sobie tu wkleić starszy już wywiad z Philem, który mam zapisany w dokumentach i co jakiś czas go czytam. Moim zdaniem ciężko samemu uczyć się, analizować i wchodzić na wyższy level wtajemniczenia, a dużo przyjemniej pracować w drużynie. Forum działa już ładny kawał czasu i myślę, że warto go wykorzystać do wspólnych spotkań. Praca nad grą w grupie nigdy nie będzie stratą czasu, zawsze będzie procentować, więc zachęcam was do jak najczęstszych treningów.

Phil Ivey

-Czystosc umyslu
Kiedy zasiadasz do gry nie mozesz pozwalac zeby przegrane rece na ciebie wplywaly. Musisz oddzielic pokera od innych rzeczy.

-Wygrywanie/Przegrywanie
Nie ma gracza na swiecie ktory gralby identycznie wygrywajac i przegrywajac. Kazdy gra lepiej kiedy wygrywa.
Czasami te roznice sa male a czasami duze. Wiele osob ktore przegrywa gra znacznie gorzej.
Jest wiele waznych aspektow pozapokerowych. Musisz zwracac uwage na to czy Twoj przeciwnik wygrywa czy przegrywa.
Kiedy ktos wygrywa a ja przegrywam moge skonczyc wczesniej zas kiedy on przegrywa i gra fatalnie moge grac nawet 2 dni.

-Zycie pokerzysty
Kariera pokerzysty jest bardzo trudna. Jest wiele wzlotow i upadkow. Gralem 15-16 godzin dziennie przez 5 lat i
dzieki temu zostal dobrym graczem.

W pokerze bardzo ciezko jest przygotowac sie na zle serie i wiekszosc osob nie ma pojecia jak to robic.

-Rodzina
Rodzice nie cierpili tego gram w pokera - zreszta ktorzy rodzice by sie cieszyli ze ich dziecko zostanie pokerzysta.

-Media
Kiedy gram w pokera nie obchodza mnie media i kamery. Mysle tylko o przeciwnikach przy stole.
Dawanie wywiadow o wygranym turnieju jest fajne ale kiedy odpadam na poczatku to chce sie po prostu wydostac z tego turnieju najszybciej
jak sie da i nie moge doczekac sie kolejnego.

-Nauka
Najpierw graj a potem przeczytaj ksiazke. Pracuj cierpliwie. W pokera nie wskakuje sie ot tak po prostu.
Zacznij od traktowania pokera jako hobby i jesli Ci sie spodoba i bedzie robil wiecej pieniedzy niz w
normalnej pracy to wtedy rozwaz przejscie pro.
Ale zawsze powinienes miec jakies zabezpieczenie jesli okaze sie ze poker nie jest dla Ciebie.

-Strategia
Mam wiele stylow. Nigdy nie siadam z konkretnym stylem. Po prostu siadam i biore to co oni daja.
Nigdy nie moge powiedziec jak bede gral w okreslonym dniu. Kiedy usiade przy stole to wiem ze bede gotowy.
Przeciwko kiepskim graczom mozesz miec startegie ale nie w moich grach. Musisz po prostu grac bazujac na uczuciach.
Poker to dla mnie instynkt i to jak czujesz sie w stosunku do okreslonych zagran. W pokerze nie chodzi o to zeby miec
strategie ale zeby podejmowac najlepsze decyzje.
Obecnie zbyt wiele uwagi ludzie przywiazuja do tego ze dana osoba zrobila to czy tamto podczas gdy w pokerze jest tyle
losowosci.


-Bycie najlepszym
Moja osobowosc jest taka zeby byc najlepszym w tym co robie. Wiedzialem ze musze jako gorszy zaczac grac z najlepszymi graczami
na swiecie. Jedyna droga do rozwoju w pokerze jest gra z naprawde swietnymi graczami.

-Rozczarowania
-Phil co powiesz o 20 miejscu w tegorocznym WSOPie?
Jestem bardzo rozczarowany. Powinienem zrobic duzo wiecej. Nie bylem odpowiednio skoncentrowany. Staralem sie ale przez caly czas to
nie byla moja A-game. Moge obwinic teraz tylko siebie.

-Roznica miedzy wygrywajacymi a przegrywajacymi w pokerze
-Dlaczego jedni osiagaja sukces w pokerze inni nie?
Mysle ze ma to zwiazek z ambicja i ego. Kiedy ja zaczynalem grac wiele osob odradzalo mi pokera. I rzeczywiscie na poczatku nie
bylo latwo ale ja ciagle stawalem sie lepszy i lepszy. Mialem wielu osob z ktorymi rozmawialem o pokerze ale wszystkiego nauczylem
sie samemu. Wszystko pochodzi z mojego doswiadczenia, pamietania poszczegolnyc rak i ciaglego myslenia o pokerze.

-Hazard
Wiele osob jest swietnymi graczami ale koniec koncow i tak z nimi wygrywam bo jestem lepszym hazardzista.
Jesli chcesz byc lepszy powinienes grac tak wysoko jak to tylko mozliwe.
Staram sie gamblowac najwyzej jak sie da.
Kiedy mowie ze jestem hazardzista mam na mysli to ze wiem kiedy skonczyc a kiedy grac cala noc kiedy wyczuje slabosc u moich
przeciwnikow.
Pamietaj ze nigdy nie mozesz bac sie stracic pieniedzy.

-Kasa
Wszystko sprowadza sie do tego kto jest w stanie robic najwiecej pieniedzy. Jezeli gram w turnieju w ktorym glowna nagroda to
600k $ a obok odpala sie stolik NL800k to szybko strace wszystkie zetony zeby grac w tej grze. Dlatego obecnie nie gram tyle
turniejow. Gry w ktorych gram sa znacznie bardziej profitowe. W pokerze chodzi o to co przyniesie Ci najwiecej pieniedzy.

Motywacja
-Czy myslisz ze bedziesz mial wciaz motywacje do gry za 20 lat?
Tak mysle. Jestem ryzykantem. To moja osobowosc. Uwielbiam ryzykowac. Czasami to jest dla mnie dobre a czasami nie.
To styl zycia jaki wybralem. To jest to kim jestem. Jestem hazardzista.

Milosc do gry
-Kocham grac. Kocham te gre i kocham wszystko co jest z nia zwiazane. Jest wielu dobrych graczy ktorzy graja dlatego ze
to ich zawod. Ja gram dlatego to moja pasja i uwierzcie mi ze to robi wielka roznice.


Losowosc
-Czy jest ktokolwiek kogo nie mozesz pokonac?
Jesli jest cokolwiek czego nie moge pokonac to losowosci pokera. Kiedys gralem NL80k z Henrym Orensteinem i przegrywalem
przez pol roku. W ciagu pol roku gry z nim ogrywal mnie w kazdej sesji.

Slawa
-Czy przeszkadza Ci slawa zwiazana z tym kim jestes?
Nie chodzi o to ze mi przeszkadza ale jestem pokerzysta. A to oznacza ze jesli mam szanse grac w dobrej grze to wole grac
niz udzielac wywiadu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fanklub-ukitake.pun.pl www.avatar-pbf.pun.pl www.riseofimmortals.pun.pl www.darmowekody.pun.pl www.provet3rans-clan.pun.pl